+420 774 499 935 namaste@jogakempvceskemraji.cz
PÁTÝ JÓGA KEMP V ČESKÉM RÁJI 17. – 18. 7. 2021

Martina Korálová (jóga)


 
Moji první „opravdovou“ jógovou lekci jsem zažila v Bangkoku v roce 2004. Ale jógu jsem znala a praktikovala už od dětství, kdy mě můj otec, který se zajímal o východní filozofie, naučil stát na hlavě a ukázal cestu k meditaci. Jóga tedy pro mě byla přirozená cesta. V jihovýchodní Asii jsem žila 18 let, profesí průvodkyně, studovala jsem východní náboženství a mytologii a tím jsem se dostala i k jógové filozofii. To už jsem praktikovala jógu každodenně a jóga se pro mě stala způsobem života. Vědomé propojení těla a mysli, rovnováha, porozumění sama sobě a tím i světu kolem nás – to je jóga. Pomohla mi pochopit, že méně je někdy více. Jógu jsem studovala v Bangkoku ve škole Yoga Elements u američana Adriana Coxe a číňanky Shiang Ying Chan, Iyengar jógu s japonským učitelem Kenem Harakumou, Yin jógu a restorativní jógu u Cerissy Nyen. Nejvíc mě ovlivnil australan Simon Borg Olivier se svým konceptem Synergy jógy, který praktikuji ve všech svých lekcích: ke skutečnému využítí své síly a energie na maximum, se musím umět uvolnit.

A takové budou budou i moje lekce na Jógakempu. Hravé a uvolněné. Na první lekci se hezky rozhýbeme, prohřejeme a protáhneme. Naladíme se na celodenní jógovou praxi. Budeme vnímat svoje tělo a provádět jógové pozice tak, abychom využili všech jejich benefitů a vytvořili si dostatek energie na celý den.

Druhá lekce bude zaměřená na zdravý pohyb, NEUBLIŽOVÁNÍ SI, posílení core (hlubokého stabilizačního systému), vhodná skutečně pro všechny, kteří chtějí pochopit, jak s tělem správně pracovat. Naučíme se rozhýbat páteř tak, abychom žádnou její část nepřetěžovali a budeme pracovat na propojení těla a vědomí.

Namasté