+420 774 499 935 namaste@jogakempvceskemraji.cz
SEDMÝ JÓGA KEMP V ČESKÉM RÁJI 20. – 21. 7. 2024

POPIS LEKCÍ • WORKSHOPŮ • PŘEDNÁŠEK

ČASOVÝ HARMONOGRAM NAJDEŠ TADY

Sobota

• HATHA FLOW (Bára) – Jemná a pomalá lekce, která snoubí prvky klasické hatha jógy spolu s plynulými přechody flow jógy. Společně se ponoříme do rytmu našeho dechu a budeme plout z ásany do ásany. Tato startovací lekce slouží především k protažení celého těla a nalazení se na nadcházející víkend plný jógy. 

• PŘEDNÁŠKA Iva Georgievová – Co nám nyní energii a zdraví bere a co nám je doplňuje.

• JÓGA PRO LETNÍ OBDOBÍ (lekce jógy – Zuzka) Provedu vás praxí pozic, pránájámy a meditace, která pomáhá harmonizovat ohnivou dóšu Pittu, která nás ovládá v letním období
 
• PŘEDNÁŠKA (Zuzka) – Povídání o ájurvédě, trávicím ohni Ágní, lymfatickém systému a letním obdoví. Během povídání se dozvíe více o letním období z pohledu ájurvédy, ale také o tom, co se děje s naším trávícím ohněm a lymfou v tomto období.

• JIN & JANG JÓGA (Bára) – Lekce, která snoubí stabilitu a dynamiku dohromady. První polovina lekce bude dynamičtějšího rázu, kdy společně proplujeme Pozdravem Měsíce, načež navážeme na jinovou část lekce, kdy nás čeká několik odpočinkových pozic, ve kterých uvolníme celé tělo a připravíme jej na nadcházející noc.

• WORKSHOP BODYWORK (Lucie) je veden tak, abychom dokázali více vnímat hranice svého těla a jeho hranic, dechu, kvalitu vědomého doteku – teorie kruhu souhlasu – rozdíl mezi Dáváním/ Přijímáním/Braním a Svolením k braní, což je velmi praktické nejen při práci s lidmi, ale i ve vztazích, tedy v osobním životě. Ukáži Vám, jak dávat dotek v různých pozicích. Jak vykomunikovat pro sebe příjemný kontakt skrze druhého. Pracovat budeme převážně ve dvojicích, kde vás provedu tím, jak tělo uvolnit v ásanách, jak si vzájemně dopomoci do různých poloh. Závěr bude opět věnován relaxaci s léčivými nástroji.

• WORKSHOPY Flankýrovky (Jirka)
Symetrické cvičení pro aktivaci spirálních svalových řetězců od špičky chodidel, posílení meziobratlových svalů páteře a harmonizaci centrálního nervového systému. V programu bude 2x, max. pro 12 lidí.

Krátké dosednutí v kruhu žen (Lucie)
Lucie se věnuje ženským kruhům, což je velmi silné a obsáhlé téma. Na tomto „workshopu“ půjde o „krátké dosednutí v kruhu žen“, ale i tak půjde o zážitek, který si rozhodně budete pamatovat.

SM CVIČENÍ (Zdislava)
SM systém, neboli spirální a mobilizační systém je komplexní systém pro léčbu a prevenci bolesti páteře (ať už krční, hrudní či bederní) a celého pohybového aparátu. Je to nejefektivnější metoda při léčbě vyhřezlých meziobratlových disků a skoliózy.

 
Neděle

• NEDĚLNÍ RANNÍ FLOW ROZCVIČKA (Jirka)
Nepředstavujte si školní rozcvičku! Tohle bude boží! Jirka to totiž umí. Příjemné rozhýbání kloubů, rotace a dokonalé, přirozené protažení těla a zároveň propojení s plynulými pohyby a skvělé uvolnění. To je to, co v neděli ráno potřebujete!

• RANNÍ JÓGOVÉ PROBUZENÍ (Lucie) – Dech radosti, súrja namaskár (pozdrav slunci) ásány pro letní období stahující vnitřní oheň, závěrečné zklidnění s léčivými nástroji.

• JÓGA FLOW (Bára) – Dynamická lekce na rozloučenou v sobě skrývá prvky vinyásy a flow jógy. Čeká nás hravá lekce, ve které budeme postupně nabalovat ásanu po ásaně do jedné delší flow, kterou na závěr několikrát proplujeme v rychlosti našeho dechu.